Terraqua

Téma - Akvarijní dekorace

12.11.2014, Autor článku: Petr
Cichlidy Tetry Živorodky Halančíci Parmičky Labyrintky Sumci Studenovodní Bezobratlí Moře Technika


Akvarijní dekorace - umělé či přírodní?


Dnes se budu věnovat tématu akvarijních dekorací. Hned v úvodu bych se měl přiznat, že patřím spíše do kategorie těch, kteří při zařizování akvárií i terárií raději sahají mezi přírodní materiály a umělé dekorace příliš nepoužívám. Nemá cenu bilancovat, co je lepší a co horší, obě varianty mají bezesporu své výhody. Přírodní varianta má velkou výhodu. Je přírodní.

Může to ale znamenat i velkou nevýhodu, neboť přírodní materiály snadněji podléhají zkáze, mění svůj vzhled a je nutné se o ně starat. Přírodní kořeny nám po vložení do akvária budou ještě poměrně dlouhou dobu barvit vodu a pro někoho by to mohla být vada na kráse i přes to, že některé ryby to přímo vyžadují.


Takto bychom mohli pokračovat dále, ale já se dnes zaměřím na umělé dekorace, které v žádném případě nezatracuji. Mohou vypadat i velice efektně a dotvořit vzhled akvária tak, jak bychom ani nečekali. Bavíme-li se o umělých dekorací, tak nesmíme zapomenout i na ty "lehce kýčovité." Jedná se především o různé plastové figurky, mořské pany, potápěče, vzduchovací mořské rybky či želvičky.

Kdykoliv jsem šel se svým pětiletým synem kolem takto zařízeného akvária, oči mu přímo zářili a vždy se se mnou dělil o pocity radosti, že právě takto zařízené akvárko by chtěl. Jednou jsem podlehl, zakoupil alespoň melé bettárko, které se na chvíli stalo domovem naší bojovnice a zařídil ho jako malou ZOO. Betta tedy proplouvala mezi opicemi, zebrami a dalšími zvířaty.

Na výstavě Interzoo 2014 v Německu byly velice zajímavé realizace, které byly velmi originální. Jednalo se také o "nepřírodní" doplňky. Tyto akvária krásně potvrzují jedno důležité pravidlo. Zařiďte si akvárium tak, aby jste z toho měli radost a a aby se vám líbilo.


Opičí rodinka 2

Stáhni mě do pekla


Realizace postavy se sekerou byla fascinující, ale asi bych se na ní nechtěl dívat celé dny a měsíce. :-) Pro zastánce klasických akvárií se spíše hodí dekorace, které vypadají přídodně, ale jsou plastové. Jsou to různé kořeny stromů, skály, kameny, sochy. Pokud se umělé prvky kombinují s živými rostlinami, může zniknout poměrně zajímavá nádrž.


Zde jsem pro Vás připravil několik realizací s novými akvarijními dekoracemi z řady Aqua Deco (Aqua Excellent), které nyní přicházejí na náš trh.


Dekorace2                             Dekorace5


Dekorace1                                Dekorace8Dekorace9Dekorace6                                    Dekorace4
                     Dekorace10


Toto je jen několik příkladů, jak je možné kombinovat "živé s umělým."


Je jedno, jestli máte akvárko podle Takashi Amana či s potopeným Titanicem. Je důležité, aby jste z toho měli radost.PetrLíbil se vám tento článek? Sdílejte ho mezi přáteli!

poslat na e-mail
 

Přihlášení k odběru newsletterů

Váš email byl přidán

Poslat na email

úspěšně odesláno na váš email

Upravit inzerát

Nesprávné přihlašovací údaje

Smazat inzerát

Nesprávné přihlašovací údaje

Odeslání inzerátu

Váš inzerát byl odeslán ke schválení administrátorem